Antik Kuntik
Online Mezat Ürünleri
Eksperlerimizin dünyanın dört bir yanından sizin için özenle seçtiği objelere mezatımızda teklif verek sahip olabilirsiniz. Alışılmadık ürünlere olan tutkumuzu sizlerle paylaştığımız mezatımıza katılmak için sitemize üye olup ilginizi çeken ürünlere teklif vermeniz yeterlidir.

Mezat Kuralları

Sizler için özenle seçtiğimiz ya da kendi tasarlattığımız ürünleri tüm hafta boyunca mezata çıkarmaktayız. Mezata çıkan ürünlerimizi kazananlar her hafta Çarşamba ve Pazar günleri saat 21.00’da web sitemizde otomatik olarak yayınlanmaktadır.

Açık artırmaya çıkan ürünümüz ile ilgili ayrıntılı bilgi; mezat bitiş tarih ve saati ile ilgili ayrıntılar aynı zamanda ürün açıklamasında yer almaktadır. Saat 20.50-21.00 saati arasında ürünümüze teklif gelmesi durumunda saat 21.00’dan itibaren canlı mezatımız başlar ve her verilen teklif için 5dk uzatılır. Ürün mezatını kazanmanız halinde eposta yoluyla ve söz konusu ürünün sayfasında ürünü kazandığınıza dair bilgi verilir. Ürün sayfasından kazanan teklif tutarının ödemesini yapıp sahip olabilirsiniz.

Not: Birden fazla ürün mezatı kazanmanız halinde kazandığınız her ürünü sepete ekleyip (ödeme yap butonu ile) toplu ödeme yapabilirsiniz.

1.

İncele.

Sizler için seçtiğimiz çok özel ürünleri inceleyin.

2.

Teklif ver.

Beğendiğiniz mezat ürünlerine teklif vererek değer belirleyin.

3.

Sahip ol.

Mezat bitiminde kazandığınız ürünleri hemen gönderelim!

925 Ayar Gümüş Üstü Altın Kaplama Özel Tasarım Alyans Yüzük

Mezat Sonlandı
Evliliklerin yegâne simgesi olan alyansın anlamı âşık iki insanı sonsuza dek birbirine bağlayan yüzüklerdir. Âşık iki insanı sonsuza dek sonsuz sevgi, sonsuz mutluluk, sonsuz beraberlik ve sonsuz bağlılık ile birbirlerine bağladıkları yüz yıllar boyunca söylenmiştir. Her insan bir gün evlenip, mutlu bir yuva kurmayı hayal eder. Bir kadın ve bir adamın ömür boyu, iyi günde kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta birbirini asla bırakmayacağı anlamına gelen evlilik ciddi bir iştir.

Özel Tasarım Dekorluk Dev Boy Geyik Heykeli

Kazanan Teklif : 300,00
Geyik sembolizmde ebediliğin, ölümsüzlüğün, ilk saflık halinin, ruhsal rehberliğin, yenilenmenin, yol göstericiliğin ve dönüşümün sembolüdür. Asya tradisyonlarında ilâhî seçilme işareti olarak ve ağaç dallarını andıran boynuzlarıyla yaşam ağacının hayvani temsili olarak da görülür.

Kızılderililer & Amerika Özel Tasarım Büyük Boy Satranç Takımı

Mezat Sonlandı
Stephan Zweig'ın bir kitabına ismini veren,kitapta da anlatıldığı gibi bir insanın 24 saat üzerinde uğraşabileceği,zihnin sonuna kadar kullanıldığı,stratejinin hayati önem taşıdığı oyundur satranç.Tasavvufta satranç taşlarından şah kainat’ı, diğer taşlar da anasır ı erbaa‘yı temsil ederler. vezir ateşe, kale toprağa, fil havaya, at da suya işaret eder.⠀⠀

925 Ayar Gümüşten Akik Taşlı Vintage Yüzük – 1960/70’s

Kazanan Teklif : 70,00
Doğada yer alan taşlar, oldukça çeşitli türlerde bulunabilmektedir. Bu duruma neden olan etkenler arasında ise, taşın hangi madde veya maddelerden hangi koşullarda meydana geldiğidir. Öyle ki, bazı taş fosillerden meydana gelmişTır. Fosilleşmiş taşlar ise, bünyesinde barındırmış olduğu özellikler nedeniyle ilgi görmektedir. Aynı zamanda bu tür taşlardan bazıları da, şifalı taş olarak anılmaktadır. Şifalı olduğuna inanılmakta olan bu taşlardan birisi de, Akik taşıdır. Bu taşın ismi, Achates nehrinden gelmektedir. Bu nehir, özellik olarak Sicilya bölgesinin en büyük nehri olma özelliğini taşır. Akik taşıyla ilgili bir özellik, bu taşı oldukça kullanışlı hale geTırmektedir. O da, bu taşın şifalı taşlar kategorisinde dünyada en fazla bulunan taş olmasıdır. Akik taşı, oldukça popüler ve de ilgi çekici bir taştır. Bu taşı popüler kılan en büyük etkenlerden birisi, sadece bir renge sahip değil, birden çok renge sahip olmasıdır.

Özel Tasarım Dekorluk Büyük Boy Kartal Heykeli

Kazanan Teklif : 275,00
Antik dönemde kartala, güneşe gözlerini kırpmadan bakabilmek ve insanın ulaşamayacağı yerlere gidebilmek gibi özellikler atfediliyordu; ki bu özellikler onun pek çok imparatorun simgesi haline gelmesine neden olmuştur. Bugüne yalnızca bazı parçaları ulaşabilmiş olan bir babil tabletinde tanrı etana’nın gökyüzüne bir kartalın sırtında çıktığı anlatılır. İsa sonrası roma’da, imparator gömülürken bir kartalı havaya salmak adet olmuştu; çünkü kartal aynı zamanda tanrılara doğru yükselen ölünün ruhunu temsil ediyordu.

Özel Tasarım Deri Kaplama Retro Dünya Küre

Kazanan Teklif : 325,00
İlk örnekleri M.Ö. 6. yüzyıla dayanan ve dünyanın hala düz olduğu inancıyla çizilen dünya haritaları daha sonra Helenistik Dönem’le birlikte küre şeklinde çizilmeye başlanıyor. Bu dönemde coğrafya biliminde meydana gelen gelişmeler, Roma İmparatorluğu döneminde Batlamyus’un çizdiği dünya haritasına önayak oluyor ve bu harita Orta Çağ’ın sonuna kadar kabul görüyor. 15 ve 18. yüzyıllar arasındaki coğrafi keşiflerle birlikte, dünya haritaları gittikçe aslına daha uygun olmaya başlasa da, Afrika’nın iç kısımları ve Antarktika 19. yüzyıla kadar keşfedilemiyor.

925 Ayar Gümüş Kıtmir Dualı Özel Tasarım Kolye – 1980/90’s

Mezat Sonlandı
Kıtmir duası, nazar ayeti olarak kabul edilen dua, ayet ve isimleri daire şeklinde yazarak ortasına "Kıtmir" isminin yerleştirilmesi şeklinde yazılıyor. Bunun amacı onu diğerlerinden ayrı tutmaktır. Yani "Allah'ım, Ashab-ı Kehf hürmetine bir kelbi bile yıllarca muhafaza ettin, bunu da Hz Muhammed'in bir kelbi olarak kabul et. Etrafını kuşatmış olan ayetler ve isimlerin arkasına sığınmış olan makbul kullarının hürmetine beni de himayene alarak, korumanı niyaz ediyorum" anlamını taşımaktadır. Ayetin içinde Ashab-ı Kehf'in isimleri geçmektedir. Bu isimler Mekselina, Yemliha, Mernuş, Meselina, Debernuş, Kefestetayuş, Sazenuş ve Kıtmir (çoban köpeği) dir. Bu dua istenmeyen bir şeyden kaçıp kurtulmaya, arzulanan şeylere ulaşmaya, yangından kurtulmaya vesile olacaktır. Zenginliğe, çocukların ağlamasının kesilmesine, ticarette ve tarımda berekete, kötü ölümlerin önlenmesine neden olacaktır. Peygamberimiz (s.a.v.) bir hadiste şöyle buyurmuştur, "Çocuklarınıza Ashab-ı Kehf isimlerini öğretininiz. Bu isimler evlerin kapılarına yazılsa o ev yangından korunur, giysi üzerine yazılsa çalınmaz, deniz aracına yazılsa batmaz." Nazar ve diğer kötülüklerden korunmak için, evde ve işyerinde bereketi arttırmak için bu duayı okumalı ve bulundurmalısınız.

El Yapımı Orijinal Baltık Damla Kehribar Bileklik

Kazanan Teklif : 135,00
Geçmiş hakkında araştırma yapmış olan bilim insanları, araştırmalarında genellikle fosillerden yardım almaktadırlar. Fosillerin geçmişi ise, milyonlarca yıl önceye kadar dayanmaktadır. Kehribar sıklık olarak süs eşyası yapımında kullanılmakta olduğunu söylemek mümkündür. Baltık Denizi’nden çıkarılan kehribar, yıllarca kadınların süs eşyalarının yapımında kullanılmıştır. Kehribar, halk arasında değerli bir taş olarak bilinmektedir. Aslında bir ağacın fosilleşmiş olan reçinesidir. Kehribar, birbirinden farklı renklere sahip olarak günümüze kadar gelmişTır. Genel olarak ta süs eşyası yapımında kullanılmaktadır. Tarihe bakıldığında da şifa olarak fayda sağladığı görülmüştür. Kehribar saydam yapıda ve oldukça kırılgandır. Ayrıca kırmızı renkten açık sarıya kadar birçok renkte görülebilmektedir.

I.Dünya Savaşından Kalma Trench Art /Siper Sanatı Antika Tamamen El Yapımı ve Pirinç Özel Tasarım Benzinli Çakmak – 1918

Kazanan Teklif : 350,00
Hendek sanatı, askerler, savaş esirleri veya üretimin doğrudan silahlı çatışmaya veya sonuçlarına doğrudan bağlı olduğu siviller tarafından yapılan herhangi bir dekoratif eşyadır. Yalnızca savaş hakkındaki duygularını ve duygularını değil aynı zamanda çevrelerini ve kendileri için mevcut olan materyalleri de bir anlayış sunar. Dünya Savaşları ile sınırlı olmamakla birlikte, hendek sanatının tarihi Napolyon Savaşlarından günümüze kadar çatışmaktadır. Uygulama I. Dünya Savaşı sırasında gelişti, ancak “siper sanatı” terimi II. Dünya Savaşı sırasında servis personeli tarafından üretilen hediyelik eşyalar için de kullanılıyor. Askerler, savaş esirleri veya sivillerin daha önceki ihtilaflar sırasında ürettikleri bazı eşyalar, geriye dönük olarak hendek sanatı olarak tanımlanmıştır.

Fransa Menşeili El Yapımı Ahşap Oyma Antika/Vintage Vitrin Konsol – 1960/70’s

Mezat Sonlandı
1970lerden sonraki dönemlerin en belirgin kültürel özelliklerinden birisi misafir odalarına verilen önemdi. Bir çok evde hem misafir odası hem de oturması odası bulunmakla birlikte, misafir odaları sadece gelen misafirler için kullanılır ve devamlı temiz kalmasına büyük önem gösterildi. Aynı zamanda misafir odası vitrininde kullanılan objeler Adete gelen misafirler için görsel şölen sunardı.

Fransa Menşeili CE Onaylı  Vintage Erkek Güneş Gözlüğü – 1980’s

Kazanan Teklif : 60,00
İlk gözlük 1280'de Armati adında bir italyan fizikçi tarafından icat edildi. Bu gözlük, cisimleri büyüterek kolayca görülmelerini sağlayan bir çift dışbükey mercekten oluşmaktaydı. 1730'da Edward Scarlett sabit gözlük sapını yaptı. Böylece Gözlük icat edildikten 450 yıl sonra yüzün ortasına düşmeden tutturulabildi.

Avusturya Üretimi Orijinal Imco Vintage Benzinli Çakmak – 1960/70’s

Kazanan Teklif : 175,00
Zippolara rakip olarak üretilen çakmaktır muhtar çakmakları. İsmet inönü AtaTürk’e; efendim huzurunuza çağıracağınız muhtarlara hediye olarak ne verilmesini uygun görürsünüz der ve onlar bu çakmakları hediye eder.Köylerine dönen muhtarlara soran köylüler bu ne çakmağı dediklerinde muhtar çakmağı derler. Çakmak taşını koyması ve benzin doldurması çok kolaydır. Ayrıca benzini de zippo kadar çok harcamaz, o yüzden daha ekonomiktir ve sigarada da çok benzin tadı kalmaz.